Новини


Ростислав Мельник: «Енергоощадна квартира» від РІЕЛ зекономить на комунальних платежах 

07 березня 2019

Щоразу частіше українці почали бачити захмарні цифри у своїх квитанціях на оплату комунальних послуг. Тарифи зростають щороку, а то й кілька разів на рік.

Наприклад, у Києві тариф на централізоване опалення і гаряче водопостачання зріс на 22,3% з 1 січня. Не встигли люди оговтатись від космічних сум у квитанціях, як влада проанонсувала нове підвищення – у травні 2019 року за тепло і воду доведеться сплачувати за тарифом більшим іще на 15%. Для багатьох українців – це непід’ємний тягар. Вочевидь треба шукати шляхи, щоб зменшити споживання. Але як? Відповідь є – «енергоощадні квартири» – саме про них наш матеріал.

«Енергоощадні квартири» – це насамперед високотехнологічна та економна система експлуатації житла. Закордонний досвід вже показав, що використання новітніх технологій допомагає зменшити витрати на комунальні послуги та значно знизити викиди шкідливих речовин в атмосферу. Крім того, на технічну базу цієї системи можна нанизувати додаткові опції, які нададуть додаткову економію, безпеку та комфорт.

Впровадити «енергоощадні квартири» у комплексах комфорт-класу вирішила українська будівельна корпорація РІЕЛ. Як це виглядатиме і які переваги отримають майбутні мешканці, ми дізналися у президента РІЕЛ Ростислава Мельника.

Пане Ростиславе, як прийшла ідея будувати «енергоощадні квартири»?

– Враховуючи останні зміни у тарифах на комунальні послуги, на мій погляд, величезні суми у квитанціях за енергоресурси – це те, що найбільше хвилює українців. Українці не повинні бачити ці захмарні суми за комунальні платежі у своїх квитанціях. І якщо ми не можемо знизити вартість енергоресурсів, то маємо шукати інші шляхи виходу з цієї ситуації. Я впевнений у тому, що наша пропозиція знайде відгук у майбутніх власників. Адже питання економії грошей і часу – чи не найактуальніші для українців. Сучасність диктує бізнесу вимогу самовдосконалюватись і йти в ногу з високими технологіями. Звичайно, ідея не нова. У багатьох країнах Європи та світу вже давно впроваджуються технології, які дозволяють економити на споживанні енергоресурсів та, відповідно, на комунальних послугах. Більш того, один з акцентів західного бачення роботи такої системи полягає в екологічній складовій – вона дозволяє мінімізувати викиди СО2 в атмосферу. У цьому сенсі ми хочемо бути одними з перших в Україні. Наразі ми впроваджуємо систему «енергоощадних квартир» у двох наших житлових комплексах – OK'land у Києві і RIEL City у Львові. Варто зазначити, що ця система є українською розробкою, що значно здешевлює її установку для забудовника. Водночас із впровадженням технології вартість квадратного метра для споживача не зростатиме. Тобто, перш за все, ми говоримо про заощадження енергоресурсів та, як наслідок, про економію на комунальних платежах. Тому я вважаю, що «енергоощадні квартири» – це сучасне і своєчасне рішення для України. А можливість вдосконалення помешкання за допомогою додаткових опцій забезпечить ще й безпечніше та комфортне перебування у своїй оселі. Вдома має бути легко, просто, безпечно і, перш за все, економічно вигідно.

Що таке система «енергоощадних квартир», які опції будуть доступні власникам квартир у ваших житлових комплексах?

– Як я вже казав, система «енергоощадних квартир» у цих двох наших комплексах втілює ідею енергоощадного житла. Кожна така квартира буде оснащена комутаційним модулем енергоощадної системи RIEL SMART HOME на базі GreenHub. Він дозволить звести в єдину систему комунікації від різних лічильників та механізмів таким чином, щоб користувач мав змогу моніторити та контролювати всі системи та ресурси свого помешкання – роботу котлів, енергоносіїв, витрату тепла та води. Комутаційний модуль дозволяє легко контролювати свої витрати, а це означає – споживати розумно та свідомо.

Ну от наприклад, завдяки модулю можна буде автоматизувати збір та передачу показників лічильників у комунальні служби та ОСББ, а також подальше формування рахунків згідно тарифів. При цьому контролювати споживання можна буде навіть дистанційно: за допомогою спеціального додатку у смартфоні можна буде моніторити споживання енергоносіїв та сплачувати за них. Для нас, як для компанії-забудовника, найважливішим у виконанні цього рішення є надання людям можливості економити. Крім того, ми пропонуємо подальше бездротове підключення системи без необхідності виклику майстра, а також легкий перехід до повної моделі «розумного будинку» та економії за її рахунок до 40% на комунальних витратах.

Що означає перехід до повної моделі «розумного будинку?

Комутаційний модуль – це перша та головна сходинка до вдосконаленої системи, яка називається «розумний будинок». Тобто його наявність дає можливість власнику житла за бажанням додати ще декілька опцій системи RIEL SMART HOME на базі GreenHub, які дозволять збільшити економію, а також забезпечити житло додатковими датчиками, які відповідатимуть за безпеку, комфорт та інші технічні забаганки мешканців. Це і управління опаленням, попередження затоплення, охоронна і протипожежна системи. Додатково вибагливіші клієнти зможуть придбати датчики, що дозволять управляти освітленням, RGB-підсвічуванням, шторами, дверним замком, іншими електроприладами, а також «розумними» розетками. Розрахунок вартості конкретного набору опцій буде проводитися індивідуально з урахуванням побажань клієнта, кількості сенсорних ґаджетів та інших чинників. Але можу запевнити, що це будуть дуже привабливі ціні.

Ви робите акцент на економії ресурсів. У чому ця економія полягає? Можете навести приклад?

Пропоную розділити це питання на два вектори. Наші «енергоощадні квартири» дають можливість відслідковувати у реальному часі споживання ресурсів, бачити реальні цифри та, як наслідок, споживати свідомо та економно. Повірте, якщо б кожен з нас бачив, скільки «накручує» невимкнене світло у порожньому приміщенні, ми точно стали б обдуманіше підходити до цього питання.

Що ж стосується питання підключення системи комплексно – це інший вектор. Маючи комутаційний модуль та придбавши додаткові опції, мешканець вже матиме не просто «енергоощадну квартиру», а цілий «розумний будинок», який сам подбає про налаштування оптимального та економного температурного режиму в оселі.

Так, згідно з уніфікованими міжнародними підрахунками ця система допоможе економити до 40% на опаленні, і близько 15% на інших комунальних послугах. Згідно зі статистичними даними Європейського союзу – зниження температури приміщення під час сну або відсутності мешканців забезпечує в середньому до 30% економії у рахунку на опалення. Міжнародні інститути загалом спираються на формулу, де зниження температури на 1⁰ С знижує енергоспоживання на 5%. Згідно з українськими нормами – у житлових приміщеннях оптимальна температура в опалювальний період становить 20-24⁰ С. При цьому, допустимий діапазон комфортної температури – близько 19-25⁰ С. Так, згідно з формулою, за якою працює система RIEL SMART HOME на базі GreenHub, мінімальна оптимізація температурного режиму протягом дня вже дозволяє економити близько 22%. Водночас наші розробники встановили, що, якщо в робочий час, коли людина відсутня вдома, знизити температуру до 15⁰ С, економія складе вже 26,5%. При цьому, до моменту повернення мешканців додому, температура у будинку буде відповідати бажаним 20⁰ С.

До речі, квартири іншого нашого комплексу бізнес-класу Львівська площа будуть з самого початку оснащені повноцінною системою «розумного будинку» RIEL SMART HOME на базі GreenHub.

Як відомо, плата за опалення зростає, якщо мешканець не приділяє належної уваги не тільки температурним режимам, але й витоку тепла. Звідси рекомендації з використання склопакетів та інших теплопосилювачів. Ваш «розумний будинок» може, наприклад, просигналізувати про витік тепла?

– Абсолютно правильно. Це теж одна з опцій нашої системи – вона реагує на незакриті вікна, про що оперативно повідомить власника квартири. Також система «побачить» надмірне опалення котельні, а при найменшому підвищенні температури на вулиці обмежить теплове навантаження на квартиру. До речі, на оптимізації теплового режиму можна заощадити ще до 10% тепла і, як наслідок – грошей. Але, я наголошую, що це якраз ті опції, які майбутні мешканці «енергоощадних квартир» зможуть підключити додатково на базі нашого комутаційного модуля.

По суті, це абсолютно автоматизована система. Як вона працює, коли людина вдома і поза квартирою?

– Все дуже просто. Вдома систему можна регулювати, як за допомогою сенсорних панелей, так і за допомогою різних ґаджетів. Інформацію можна виводити і на телевізор, і на планшет, і на смартфон – головне завантажити додаток. Додаткові опції дозволять перетворити оселю на сучасне приміщення, а управління системою буде можливе за допомогою лише кількох кліків, враховуючи формат індивідуальних налаштувань. Більше того: перебуваючи поза квартирою, можна легко керувати світлом, теплом, роботою інших приладів зі свого смартфона. Ну ось, наприклад, ви забули вимкнути світло в кімнаті, а згадали про це вже по дорозі на роботу. Та це не проблема, адже перед виходом з оселі ви поставили квартиру на сигналізацію і світло вимкнулось автоматично. А якщо не встигли зробити цього вдома, на допомогу прийде мобільний додаток. І так з усіма іншими опціями. При цьому доступ до системи можна надати всім мешканцям квартири – мобільний додаток як до «енергоощадних квартир», так і до комплексної системи має простий інтерфейс, розібратися в якому без зусиль зможуть і діти, і люди поважного віку.

Наскільки безпечним є дистанційне використання системи?

– Цілком безпечне. Скажу інакше: безпечним є не лише її використання. Сама система націлена також і на безпеку в самому приміщенні, маю на увазі додаткові датчики. RIEL SMART HOME відстежує будь-які зміни і в терміновому порядку повідомляє вас у разі небезпеки. Ви можете переглядати відео з камер спостереження, система попередить мешканця про загрозу задимлення, або затоплення, а також про надмірну активність у приміщенні – датчик розпізнає несанкціонований рух, тобто, наприклад, злодій буде швидко виявлений.

На які закордонні аналоги Ви орієнтувалися, перш ніж прийняти рішення про інтеграцію системи в український побут?

– Впровадження аналогічних систем успішно себе зарекомендувало, як на Заході, так і в країнах СНД. Сказати, що є якісь критичні відмінності між ними – не можна. Вочевидь, що розробники системи «розумних будинків» є і в США, і у Великобританії, і в Росії, і в Китаї, і в країнах арабського світу, і в багатьох країнах Європи. Наприклад, ще на початку 2000-х років на околиці Лондона було збудоване окреме «розумне» котеджне містечко Tunnel Wood Road. Саме тоді стало можливим дистанційне управління будинком за допомогою мережі Інтернет. Позитивний досвід будівництва окремого селища з «розумними будинками» підштовхнув уряд Великобританії на зведення «розумних районів» у межах міста. Квартири у таких районах були значно дешевші, ніж у Tunnel Wood Road. Проте, ми шукали саме українського розробника, який зможе втілити обидві наші ідеї: як «енергоощадних квартир», так і повноцінного «розумного будинку», а також пристосує закордонний досвід до наших реалій та потреб. Як я вже казав, українців зараз перш за все турбують високі тарифи на енергоресурси та величезні комунальні платежі. До слова, щодо «енергоощадних квартир»: ми плануємо розширити «географію» цього корисного явища і пропагувати їхню присутність у будинках ринку вторинної нерухомості Львова. Наразі ми це питання аналізуємо та шукаємо можливі варіанти готових будинків, які можна було б зробити енергоощадними. У нас є декілька ідей, як застосувати нові технології у багатоквартирних будинках минулого покоління.

Учасники проекту


Логотип

Забудовник - ПП "ЖБК "РІЕЛ"

Корпорація нерухомості РІЕЛ

Корпорація заснована в 2003 році у Львові. За період свого існування РІЕЛ став одним з лідерів на ринку нерухомості, здавши в експлуатацію 52 об’єкти. За 17 років діяльності компанія здобула репутацію надійного забудовника.

« Ми плануємо збудувати в Києві великий комплекс, що дасть змогу створити навколо будинків усю необхідну інфраструктуру, щоб було затишно, як у Львові. Тому назва з'явилася сама собою. Ми почали готувати даний проект уже після Революції гідності, не залучали валютні кредити, а зібрали професійну команду для його реалізації, тобто будівництво фінансуємо за власний кошт. Ми впевнені не тільки в тому, що збудуємо, а й в тому, що зробимо це вчасно і за зручними умовами для наших клієнтів. »
Фото

Ростислав Мельник

Президент корпорації нерухомості РІЕЛ

riel.ua fundmelnyk.org
 • 17

  Років на ринку
  нерухомості

 • 54

  зданих об’єкти

 • 75

  Будинків на
  етапі реалізації

Логотип
Записаться на консультацию
(044) 390 34 78
Вверх