Новини


Ростислав Мельник: українці не повинні бачити захмарні суми у своїх квитанціях за комунальні послуги

06 березня 2019

З 1 січня тариф на централізоване опалення і гаряче водопостачання зріс на 22,3%. І це лише початок – вже у травні влада анонсує нове підвищення. За словами президента будівельної корпорації РІЕЛ Ростислава Мельника, в українців є можливість суттєво зекономити на комунальних платежах за рахунок впровадження системи «енергоощадних квартир».

«Звісно, ні я, ні будь-хто інший поза владними кабінетами не може знизити тариф. Це економіка, політика, будь-що. Але кожного пересічного українця хвилює питання: як та на чому можна зекономити. Я відповім: на споживанні комунальних послуг. Допомогти у цьому може система «енергоощадних квартир», які ми впроваджуємо у двох наших житлових комплексах. Система за допомогою спеціального додатку дозволить відслідковувати свої витрати та споживати світло, воду, тепло свідомо», – зауважив Мельник.

Система «енергоощадних квартир» працюватиме за допомогою спеціального комутаційного модуля енергоощадної системи RIEL SMART HOME на базі GreenHub, яким буде оснащена кожна квартира. Відповідний модуль дозволить звести в єдину систему комунікації від різних лічильників та механізмів таким чином, щоб користувач мав змогу моніторити та контролювати всі системи та ресурси свого помешкання – роботу котлів, енергоносіїв, витрату тепла та води.

«Цей модуль також працюватиме на автоматизацію збору та передачі показників лічильників у комунальні служби або ОСББ, та подальше формування рахунків згідно тарифів. Але найважливішим є те, що кожен власник квартири зможе бачити, скільки він реально споживає. По-перше, це дисциплінує людей, по-друге – не дозволяє переплачувати за сусідів. Ви здивуєтесь, якщо будете слідкувати за своїми витратами – точно знайдете зайву увімкнену лампочку, яка щомісяця «накручує» вам цифри у квитанції», – впевнений Ростислав Мельник.

РІЕЛ планує впровадити систему «енергоощадних квартир» у двох ЖК: OK'land у Києві і RIEL City у Львові.

Крім того, у планах розширити «географію» «енергоощадних квартир» на будинки ринку вторинної нерухомості Львова. «Наразі ми це питання аналізуємо та шукаємо можливі варіанти готових будинків, які можна було б зробити енергоощадними. У нас є декілька ідей, як застосувати нові технології у багатоквартирних будинках минулого покоління», – розповів пан Мельник.

Учасники проекту


Логотип

Забудовник - ПП "ЖБК "РІЕЛ"

Корпорація нерухомості РІЕЛ

Корпорація заснована в 2003 році у Львові. За період свого існування РІЕЛ став одним з лідерів на ринку нерухомості, здавши в експлуатацію 52 об’єкти. За 17 років діяльності компанія здобула репутацію надійного забудовника.

« Ми плануємо збудувати в Києві великий комплекс, що дасть змогу створити навколо будинків усю необхідну інфраструктуру, щоб було затишно, як у Львові. Тому назва з'явилася сама собою. Ми почали готувати даний проект уже після Революції гідності, не залучали валютні кредити, а зібрали професійну команду для його реалізації, тобто будівництво фінансуємо за власний кошт. Ми впевнені не тільки в тому, що збудуємо, а й в тому, що зробимо це вчасно і за зручними умовами для наших клієнтів. »
Фото

Ростислав Мельник

Президент корпорації нерухомості РІЕЛ

riel.ua fundmelnyk.org
 • 17

  Років на ринку
  нерухомості

 • 54

  зданих об’єкти

 • 75

  Будинків на
  етапі реалізації

Логотип
Записаться на консультацию
(044) 390 34 78
Вверх